Prawie milionowa kontrabanda pod Puńskiem

  • 02.04.2021, 10:27
Prawie milionowa kontrabanda pod Puńskiem
Ponad 60 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Wartość ujawnionego towaru oszacowano na blisko 912 tys. zł.

31 marca funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań z Augustowa na terenie gminy Puńsk na jednej z posesji  ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy  spakowane w kartonach znajdowały się w pomieszczeniu gospodarczym i pojeździe marki Renault Trafic. W sumie ujawniono ponad 60 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o szacunkowej wartości blisko 912 tys. zł.

W związku ze sprawą zatrzymano pięciu mężczyzn (trzech obywateli Polski i dwóch obywateli Litwy). Wobec trzech obywateli Polski prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 30 tys. zł od każdego. Obywatele Litwy prawdopodobnie dziś (02.04.2021 r.) zostaną tymczasowo aresztowani. Trwają czynności. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sejnach. 

źródło: POSG w Białymstoku

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe