Darmowe obiady dla kombatantów

  • 26.11.2020, 09:03
Darmowe obiady dla kombatantów
Sejneńskie Stowarzyszenie Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej otrzymało dofinansowanie z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na darmowe obiady dla kombatantów.

Stowarzyszenie otrzymało dotację w ramach otwartego Konkursu ofert na świadczenie zadań opiekuńczych, na rzecz środowiska kombatanckiego oraz działaczy opozycji antykomunistycznej w czasie epidemii.

W ramach dotacji kilkudziesięciu kombatantów z Sejn, Suwałk, Augustowa i Gib w dniach od 23 listopada do 17 grudnia 2020 r. otrzyma darmowe obiady (zupa, drugie danie, deser). W ramach tego samego zdania kombatanci otrzymają także środki czystości. Celem projektu jest troska, pamięć i hołd bohaterom.

„Szczególnie ludzie starsi powinni pozostać w domach i zadbać o siebie. Stowarzyszenie pamiętając o kombatantach chce ograniczyć ich wyjście na zewnątrz, aby nie dopuścić do potencjalnego zakażenia. Pomagamy z dobrego serca, bo chcemy pokazać, że o starsze osoby należy dbać, pomagać im i zawsze o nich pamiętać” - powiedział Marcin Kuklewicz przedstawiciel Sejneńskiego Stowarzyszenia Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej .

Projekt który Stowarzyszenie realizuje nosi nazwę "Kresy Wdzięczne Bohaterom".

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe