Sejny: kilkanaście nowych zarażeń koronawirusem, w tym kolejni pracownicy szpitala

  • 23.10.2020, 17:19
Sejny: kilkanaście nowych zarażeń koronawirusem, w tym kolejni pracownicy…
Już 30 osób z personelu szpitala jest zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby wykryto w Sejnach kolejne nowe przypadki.

Ile dokładnie zarażonych przybyło w ostatniej dobie nie wiadomo, gdyż sejneński sanepid nie podaje od dzisiaj komunikatów i odsyła dziennikarzy do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Z kolei białostocki urząd podaje statystyki z opóźnieniem.
Według naszych ustaleń, w ciągu ostatniej doby przybyło około dziesięciu a może nawet kilkanaście nowych przypadków zarażenia koronawirusem. U kolejnych 10 pracowników szpitala testy wyszły dodatnie. W sumie zarażonych jest 30 pracowników: lekarzy, pielęgniarek, salowych czy techników. Szpital od poniedziałku zacznie przyjmować pacjentów i wykonywać planowane zabiegi.
W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób w kraju, zmarły 153 osoby. To najwięcej dziennych zakażeń od początku epidemii. Dotychczas w Polsce potwierdzono 228 318 zakażeń, zmarły 4 172 osoby.
Od jutra cała Polska została objęta strefą czerwoną.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe