Sejny: zagłosujmy - niech flaga Rzeczpospolitej zawiśnie w wyjątkowym miejscu

  • 29.09.2020, 14:25
Sejny: zagłosujmy - niech flaga Rzeczpospolitej zawiśnie w wyjątkowym miejscu
Zagłosujmy on-line w projekcie „Pod biało - czerwoną”. Niech flaga Rzeczpospolitej Polskiej zawiśnie w wyjątkowym miejscu w Sejnach.

Miasto Sejny serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do dołączenia do projektu „Pod biało - czerwoną”. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

Projekt zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć więc będzie od samych mieszkańców. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą poniższego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. Wystarczy, że mieszkańcy Sejn oddadzą 100 głosów. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidywany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Głos poparcia może oddać każdy mieszkaniec Miasta Sejny.  Głosy można oddawać pod linkiem: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Waszek
Waszek 29.09.2020, 15:10
A co z byłymi mieszkańcami Sejn, tymi którzy w Sejnach się urodzili ale od jakiegoś czasu już nie mieszkają?

Pozostałe