81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę – uroczystości w Sejnach (zdjęcia)

  • 14.09.2020, 17:49
81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę – uroczystości w Sejnach (zdjęcia)
W poniedziałek odbyły się w Sejnach uroczystości związane ze zbliżającą się 81. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny pod przewodnictwem proboszcza ks. Zbigniewa Bzdaka. Homilię wygłosił duszpasterz Krajowej Administracji Skarbowej w województwie podlaskim ks. kapelan Sławomir Bylina. Po mszy młodzież sejneńskich szkół zaprezentowała okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. Dalsza część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej usytuowanym obok sejneńskiej bazyliki. Obejmowała ona podniesienie flagi państwowej na maszt, apel pamięci i salwę honorową w wykonaniu 14 Suwalskiego Pułku Przeciwpancernego. Głos zabrał poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński, przewodniczący Społecznego Komitetu Obchodów tej rocznicy, który powiedział, że „pamięć historyczna, wiedza o dziejach własnego narodu oraz takie uroczystości jak ta dzisiejsza stanowią podstawę współczesnego świadomego patriotyzmu i wzmacniają wspólnotę narodową w trosce o przyszłość Polski“. Dodał, że „jest to tym bardziej ważne, że w naszym położeniu, jak pokazuje historia ostatnich kilku wieków, niepodległość Ojczyzny nie jest nigdy dana raz na zawsze".
W obchodach uczestniczyły kompanie honorowe i poczty sztandarowe wojska i służb mundurowych oraz młodzież z klas mundurowych. Uroczystości zakończyły się złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Smoleńskim oraz dźwiękami pieśni „Śpij kolego".

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe