Uratowali życie bratu, zostali wyróżnieni przez komendanta głównego

  • 14.09.2020, 09:37
Uratowali życie bratu, zostali wyróżnieni przez komendanta głównego
Karolina i Adam w lipcu tego roku uratowali z płonącego domu swojego niepełnosprawnego brata. Za swoją odwagę zostali wyróżnieni przez Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka.

Przypomnijmy, że do pożaru domu we wsi Dziemanówka w gminie Giby doszło 23 lipca tego roku. W pokoju na piętrze został „uwięziony“ 18 letni niepełnosprawny mężczyzna. Dyżurny sejneńskiej Straży Pożarnej zadysponował do akcji siły i środki zarówno Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Po dojeździe ratowników na miejsce zdarzenia okazało się, że wszystkie osoby znajdują się na zewnątrz budynku, także osoba poszkodowana. Niepełnosprawnego mężczyznę z poparzonymi nogami wyciągnął z płonącego budynku rodzony 16-letni brat Adam z pomocą 20-letniej siostry Karoliny. Gdyby nie szybka reakcja i odwaga rodzeństwa doszłoby do wielkiej tragedii.
W piątek w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Sejnach uroczyście wręczono Dyplom Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka. Wyróżnienia i upominki w imieniu Komendanta Głównego wręczył komendant powiatowy PSP w Sejnach bryg. Artur Przeborowski.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe