Sejny: trwa termomodernizacja Ośrodka Kultury

  • 11.09.2020, 13:38
Sejny: trwa termomodernizacja Ośrodka Kultury
Prace obejmują głównie zmiany na zewnątrz budynku Ośrodka Kultury. Termomodernizacja powinna zakończyć się w październiku.

Ośrodek Kultury  w Sejnach dzięki termomodernizacji otrzyma m.in.  nową elewację, wentylację i ocieplenie. Wymienione zostaną także okna, rynny i parapety. Teren wokół budynku zostanie zagospodarowany. Pojawi się także wejście dla osób z niepełnosprawnościami. Wewnątrz budynku wymieniona zostanie oprawa oświetleniowa oraz instalacja grzewcza. 

Miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 688 tysięcy złotych. Szacowany koszt termomodernizacji to ponad 911 tysięcy złotych. 

Przewidziana jest dalsza modernizacja Ośrodka Kultury. Miastu udało się pozyskać fundusze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prace w drugim etapie modernizacji mają objąć rozbudowę  w pierwszej kolejności wnętrz obecnego budynku oraz następnie rozbudowy o nowe skrzydło od strony południowej, w kierunku parkingu.

Budynek ośrodka zaprojektowany w latach 60-tych a wykonany i oddany do użytku w latach 70-tych XX wieku po raz pierwszy od tamtej pory przejdzie gruntowny remont i modernizację.

TM

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe