Sejny: stowarzyszenie zapowiedziało, że nie odda działki miastu

  • 04.08.2020, 15:13
Sejny: stowarzyszenie zapowiedziało, że nie odda działki miastu
Sejneńskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami nie odda samorządowi miejskiego parku. Według stowarzyszenia "nie ma takiego zapisu w akcie notarialnym i księgach wieczystych“.

Sejneńskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami opublikowało we wtorek post na swoim profilu fb pt. „Ratusz na wojennej ścieżce z muzeum“.
„Stowarzyszenie w żaden sposób nie jest zobligowane do zwrotu działki po 10 latach, ponieważ nie ma takiego zapisu w akcie notarialnym i księgach wieczystych, o czym Pan Burmistrz doskonale wie, ale przy tej okazji można tą całą sprawą „chłostać muzeum” - czytamy w poście.
Przypominamy, że od przekazania darowizny w czerwcu 2020 roku minęło 10 lat. Na pomysł takiej darowizny wpadł ówczesny burmistrz Jan Stanisław Kap. Stowarzyszenie miało wielkie plany odbudowy sukiennic. Kap tłumaczył radnym, mediom i mieszkańcom, że jeżeli Stowarzyszenie nie wybuduje sukiennic w ciągu 10 lat, działki wrócą do miasta. Plany się nie powiodły a Robert Klucznik, prezes STOnZ deklarował w ubiegłym roku, że zwróci miastu darowiznę.
„Póki co żyjemy w państwie praworządnym, ale niektórym osobom wydaje się, że można pozbawić kogokolwiek własności nie mając do tego żadnych podstaw“ - czytamy dalej w poście Sejneńskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Najprawdopodobniej już niedługo sprawa darowizny i zwrotu parku miastu trafi do sądu.Mówił o tym na ostatniej sesji burmistrz Arkadiusz Nowalski.
Poza sprawami prawnymi należy także powiedzieć coś o stanie „małego parku”, który nie jest dobry. W sezonie turystycznym to miejsce nie zachęca, a wręcz odstrasza gości spoza miasta,  a także samych mieszkańców.
Stowarzyszenie w poniedziałek poinformowało, że odnowiło w parku 12 ławek.
JB

W linku poniżej cały akt notarialny:

https://www.sejny.info/wiadomosci/653,wojna-wokol-darowizny-miasta-dla-stonz-czyj-jest-maly-park-publikujemy-akt-notarialny

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Waszek.
Waszek. 10.08.2020, 16:29
Żeby otrzymać coś na zasadzie darowizny obdarowany musi spełnić określone warunki zapisane w darowiźnie a w wypadku Sejn zostało to potwierdzone aktem notarialnym.Jeżeli obdarowany nie spełnia warunków zapisanych w umowie darczyńca może cofnąć darowiznę. Mówi o tym Art.897 kodeksu cywilnego, paragraf 1 i i paragraf 2.
Mieszaniec dawnych Sejn
Mieszaniec dawnych Sejn 04.08.2020, 19:32
W sprawie dzialki pod sukiennice , ktora wyszla z zasobow miasta i weszla w majątek stowarzyszenia ktore tworzą osoby fizyczne moze ktos powinien rozważyć zlozenie zawiadomienia o mozliwosci popelnienia przestepstwa. Niech to wyjasnia organy do tego powolane czy wszystko bylo ok. Jesli wszystko z umowa itd bylo ok to sprawe umoza a jesli nie to ktos moze poniesc konsekwencje. Nie wiem jak bylo i absolutnie nikogo nie posadzam ale spekulacje w mediach nic nie dadza poza obciazaniem ludzi przez kogos kto byc moze ze nie ma zadnej wiedzy.

Pozostałe