Krasnopol: to pierwszy taki stadion w powiecie sejneńskim (foto)

  • 20.05.2020, 13:59 (aktualizacja 20.05.2020, 14:05)
Krasnopol: to pierwszy taki stadion w powiecie sejneńskim (foto) Fot. Szkoła Podstawowa w Krasnopolu
Kosztem 2,3 miliona zł przy Zespole Szkół w Krasnopolu powstał stadion sportowy z prawdziwego zdarzenia. Jest tam boisko do piłki nożnej, bieżnia, stanowiska do rzutu oszczepem i kulą.

Na stadionie do końca lipca mają być jeszcze zamontowane odpowiednie urządzenia. W nowym roku szkolnym uczniowie będą korzystać z nowego obiektu - zapewnia wójt Karol Szrajbert.
Uczniowie placówki i miłośnicy sportu będą więc mieli do dyspozycji boisko do piłki nożnej, bieżnię lekkoatletyczną o długości 300 m, skocznię w dal, miejsce do rzutu oszczepem oraz pchnięcia kulą. Dla kibiców sportowych powstały trybuny. Stanowiska lekkoatletyczne i bieżnia z tworzywa sztucznego spełniają wymogi Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych i Polskiego Związku Lekkoatletycznego. Gmina czeka na stosowne certyfikaty. Obiekt dysponuje  także systemem pomiaru czasu wyników. Całość jest ogrodzona i oświetlona.
Wójt mówi, że jest to pierwszy taki obiekt sportowy w powiecie sejneńskim. Obiekt drogi, ale Krasnopol czekał na taki od lat.

JB

html_html

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe