Sejny: prokuratura postawiła zarzuty dla 32-latka, który oślepił załogę wojskowego śmigłowca

  • 15.05.2020, 18:39 (aktualizacja 16.05.2020, 13:51)
Sejny: prokuratura postawiła zarzuty dla 32-latka, który oślepił załogę wojskowego śmigłowca
Prokuratura Rejonowa w Sejnach postawiła mieszkańcowi Sejn zarzut oślepienia laserem trzyosobowej załogi wojskowego śmigłowca. Mężczyzna w kwietniu tego roku spowodował zagrożenie dla bezpieczeństwa załogi śmigłowca Mi-24.

Do zdarzenia doszło na początku kwietnia. Jak poinformował prokurator rejonowy w Sejnach Rafał Haraburda, mieszkaniec Sejn będąc na balkonie mieszkania wyemitował w nocy w kierunku śmigłowca wiązkę światła z lasera. Prokuratura postawiła mu zarzut stworzenia zagrożenia dla bezpieczeństwa statku powietrznego, na pokładzie którego byli dwaj piloci i technik pokładowy. Podejrzanemu grozi do roku więzienia.

Mieszkaniec Sejn został zatrzymany przez policję kilka dni po zdarzeniu. Podejrzany przyznał się do winy. Tłumaczył, że laser kupił 3 lata temu i służył mu do zabawy z kotem. Urządzenie ma zasięg do 10 km. Sejnianin oślepienie załogi śmigłowca określił jako bezmyślne. Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

JB

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe