MOPS infomuje o ograniczeniu kontaktów opiekunek z podopiecznymi, zakupy trafią pod ich drzwi

  • 22.03.2020, 13:14 (aktualizacja 23.03.2020, 17:13)
MOPS infomuje o ograniczeniu kontaktów opiekunek z podopiecznymi, zakupy trafią pod ich drzwi
Miejski Ośrodek Opieki Społecznej w Sejnach poinformował, że opieka nad emerytami i chorymi zostanie częściowo ograniczona do wykonania zakupów, ale nie zostaną oni pozbawieni pomocy.

Małgorzata Błuszko pełniąca obowiązki kierownika sejneńskiego MOPS powiedziała, że wojewoda podlaski zalecił ograniczenie opieki nad niektórymi podopiecznymi, którzy np. mają rodziny. Dodała, że ograniczenie ma polegać na tym, że opiekunki dalej będą dokonywały np. zakupów żywności lub leków, ale nie będą wchodziły do mieszkań i kontaktowały się osobiście. Zakupy mają być dostarczane pod drzwi seniorów. Po tym jak opiekunka odejdzie od drzwi wejściowych mieszkania, emeryt lub inwalida, będzie mógł zabrać pakunki do domu. Chodzi o to, by zniwelować możliwość zarażenia osób starszych koronawirusem. 

W sobotę i niedzielę dzwonili do naszej redakcji oburzeni seniorzy. Informowali oni, że MOPS pozbawił ich opieki i będą zmuszeni prosić o pomoc swoich bliskich. "Opiekunka powiedziała mi, że już do mnie nie przyjdzie" - powiedziała naszemu portalowi 77-letnia emerytka. Błuszko tłumaczy, że osoby te musiały źle zrozumieć komunikat opiekunek, bo opieka dalej będzie sprawowana.

JB

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe