Dzieci w sejneńskim szpitalu dostały pluszaki od siatkarzy Ślepska Malow

  • 26.02.2020, 15:27
Dzieci w sejneńskim szpitalu dostały pluszaki od siatkarzy Ślepska Malow
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki odwiedziły oddział dziecięcy sejneńskiego szpitala i przekazali dzieciom maskotki, które zbierali podczas jednego z meczów PlusLigi.

W trakcie styczniowego meczu 16. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, klub przeprowadził zbiórkę dla dzieci przebywających w szpitalach m.in. w Sejnach, Suwałkach, Augustowie i innych placówkach.
„Po zakończeniu pierwszego seta zebraliśmy zgromadzone pluszaki, rzucane przez kibiców w kierunku parkietu. Celem akcji było zebranie jak największej ilości pluszaków, które skutecznie pomagają nie tylko odwrócić uwagę najmłodszych od różnego rodzaju sytuacji stresowych związanych z wypadkami, chorobami, ale również ułatwić kontakt ratownikom i służbom medycznym z hospitalizowanym dzieckiem“ - informuje klub na swojej stronie.
W poniedziałek zawodnicy, członkowie sztabu szkoleniowego oraz administracji klubu, podzielili się na grupy, które odwiedziły kilka placówek zdrowotnych, m.in. Zakład Opieki Zdrowotnej w Sejnach.
Sportowcy uznali, że dla dzieci udział np. w  pożarze, wypadku, przejazd karetką lub sam pobyt w szpitalu to ogromny stres. W takich sytuacjach dużą rolę odgrywają maskotki, które pozwalają dziecku pokonać lęk przed pozostaniem na oddziale i brakiem obecności rodzica.

JB

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe