Konkurs poświęcony zbrodni katyńskiej, katastrofie smoleńskiej i obławie augustowskiej

  • 04.02.2020, 19:49
Konkurs poświęcony zbrodni katyńskiej, katastrofie smoleńskiej i obławie augustowskiej
Uczniowie podlaskich szkół mogą nadsyłać prace na konkurs historyczno-literacki "By czas nie zaćmił i niepamięć", poświęcony zbrodni katyńskiej, katastrofie smoleńskiej i obławie augustowskiej. Organizatorzy na prace czekają do 20 kwietnia.

Rozpoczęła się ósma edycja tego wojewódzkiego konkursu. Kuratorium Oświaty w Białymstoku jest jednym z organizatorów konkursu. Zależy im na tym, aby wzięła w nim udział jak największa liczba uczniów. "Ważne jest, żeby młodzież miała to wychowanie patriotyczne, żeby znalazła także te trudne, ważne okresy z historii polskiej" – mówi podlaski kurator oświaty Beata Pietruszka.

Konkurs powstał z inicjatywy posła PiS Jarosława Zielińskiego, który przypomina, że ósma edycja konkursu przypada w roku, gdy obchodzimy okrągłe rocznice wydarzeń, którym poświęcony jest konkurs. Przypomniał, że będzie to 80. rocznica zbrodni katyńskiej, 75. rocznica obławy augustowskiej i 10. rocznica katastrofy smoleńskiej.

Zieliński ocenia, że konkurs budzi duże zainteresowanie wśród uczniów, a do tej pory wzięło w nim udział ponad 400 młodych ludzi. "Konkurs ten jest uznawany przez zainteresowanych za przedsięwzięcie ważne i potrzebne" – powiedział poseł.

Konkurs ma kształtować świadomość historyczną i patriotyczną młodzieży. Skierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, a także szkół ponadpodstawowych. Tematem prac mają być współczesne wydarzenia z historii Polski: zbrodnia katyńska, katastrofa smoleńska i obława augustowska.

 Poseł powiedział, że forma prac jest bardzo różnorodna, młodzi ludzie nadsyłają rozprawki, eseje, wywiady, wspomnienia i reportaże. Prace można zgłaszać do biur poselskich  Jarosława Zielińskiego. Będzie je oceniać komisja, w której skład wchodzą pracownicy naukowi i nauczyciele.

Więcej: http://jaroslawzielinski.pl/viii-wojewodzki-konkurs-historyczno-literacki-by-czas-nie-zacmil-i-niepamiec/?fbclid=IwAR1YZ-DrpX3dPlgSiA5O1LvnVeKwGBiFYr66GzyLhnMkOmf5glYVC51KeXM

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 05.02.2020, 12:06
Dlaczego łączona jest katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem z zbrodnią w Katyniu i obławą Augustowską. To jakaś paranoja. Pytanie kieruję do Kuratorium Oświaty w Białymstoku - organizatora (pomijam z wiadomych względów pomysłodawcę, z jego strony nie spodziewam się racjonalnej odpowiedzi)

Pozostałe