Policjanci podsumowali 2019 rok - nie było ofiar na drogach, lepsze statystyki

  • 19.01.2020, 12:25 (aktualizacja 19.01.2020, 12:36)
Policjanci podsumowali 2019 rok - nie było ofiar na drogach, lepsze statystyki
Sejneńscy policjanci podsumowali miniony rok pracy. Według statystyk było mniej przestępstw kryminalnych i większa wykrywalność wśród kradzieży i przestępstw gospodarczych.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sejnach, odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w powiecie, omówiono efekty pracy sejneńskich policjantów w minionym roku, a także przedstawiono plany na bieżący rok. W naradzie uczestniczyła kadra kierownicza, funkcjonariusze i pracownicy komendy, przedstawiciele samorządów, prokuratury, służb mundurowych, instytucji i podmiotów współpracujących.

Spotkanie prowadził komendant powiatowy Policji w Sejnach podinspektor Marek Bogdan, który omówił stan bezpieczeństwa w powiecie oraz efekty pracy funkcjonariuszy w 2019 roku. Wskazał na pozytywne tendencje takie jak ograniczenie przestępczości o charakterze kryminalnym, w tym w siedmiu kategoriach przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie oraz zauważalną poprawę wykrywalności przestępstw gospodarczych i w kategoriach kradzież cudzej rzeczy o 15,2%, czy kradzież z włamaniem o 5,7%. Wśród pozytywnych efektów podejmowanych działań zwrócił uwagę na brak ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych oraz zdecydowany wzrost skuteczności w zabezpieczeniu mienia od sprawców przestępstw. Komendant podziękował wszystkim obecnym przedstawicielom władz samorządowych za wsparcie finansowe, dzięki któremu zakupiono w minionym roku nowy radiowóz. Podziękowania skierował również do wszystkich służb i instytucji współpracujących z Policją oraz do policjantów i pracowników Policji za zaangażowanie i wysiłek, jaki włożyli w pracę w 2019 roku.

źródło: KPP w Sejnach

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe