W święta pojechali na mocnym gazie, jak będzie w Nowy Rok?

  • 31.12.2019, 13:43 (aktualizacja 31.12.2019, 13:46)
W święta pojechali na mocnym gazie, jak będzie w Nowy Rok?
W okresie świątecznym sejneńscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz jednego kierowcę, który jadąc w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 51km/h.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24 - 29 grudnia 2019 roku sejneńscy policjanci prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie". Efektem policyjnych działań było zatrzymanie trzech kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu oraz kierującego, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Do pierwszego zatrzymania doszło w Wigilię. Patrol ruchu drogowego w miejscowości Frącki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego skodą. Podczas wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od 52-letniego mężczyzny woń alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w minioną sobotę w miejscowości Żwikiele, gm. Puńsk. 36- letni mężczyzna jechał skodą, mając ponad 2 promile alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem, zatrzymany również w miejscowości Żwikiele. Badanie urządzeniem wykazało, że 42- latek ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Natomiast w drugi dzień świąt w miejscowości Giby na drodze krajowej nr 16 około godz. 16.00 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej toyotę. Policyjny miernik prędkości wskazał, że kierowca porusza się z prędkością 101 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 51 km/h. Sprawca wykroczenia stracił prawo jazdy i dodatkowo ukarany został mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Teraz sprawcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

źródło: KPP w Sejnach

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe