Jechał skradzionym mercedesem, na fałszywych "blachach"

  • 07.10.2019, 15:00
Jechał skradzionym mercedesem, na fałszywych "blachach"
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali w Gibach pojazd pochodzący z przestępstwa. Tym razem to Mercedes utracony na terytorium Niemiec wart 320 tys. zł.

W sobotę w Gibach funkcjonariusze z Placówki w Sejnach przystąpili do kontroli Mercedesa V 250 D na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżował 33-letni obywatel Niemiec. Podczas kontroli na przedniej szybie pojazdu funkcjonariusze zauważyli niemieckie numery rejestracyjne. W związku z powyższym samochód poddano szczegółowym sprawdzeniom pod kątem legalności pochodzenia. Przeprowadzona kontrola wykazała, że auto figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone na terytorium Niemiec, a w toku dalszych czynności ustalono, że właścicielem pojazdu jest niemiecka wypożyczalnia. Wartość odzyskanego Mercedesa z 2016 roku oszacowano na 320 tys. zł.

Ponadto do kontroli kierowca przedstawił podrobiony rosyjski dowód rejestracyjny. Mężczyzna został zatrzymany. Po sporządzeniu wymaganej dokumentacji kierowcę wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom Policji w Sejnach celem dalszego postępowania.

źródło: POSG w Białymstoku

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe