PO nie zgadza się na szybką kolej przez Puńsk

  • 02.10.2019, 17:53
PO nie zgadza się na szybką kolej przez Puńsk
Poseł PO Robert Tyszkiewicz nie zgadza się na to, by Rail Baltica przecinała Puńsk, a pociągi pędziły tam 250 km/h. Polityk opozycji odwiedził w środę Suwalszczyznę, a o swoim sprzeciwie mówił podczas konferencji prasowej w Suwałkach.

Tyszkiewicz krytykował rząd, że ten chce przeprowadzić szybką kolej przez środek gminy Puńsk, co ma skutkować wyburzaniem domów, dzieleniem gospodarstw i zniszczeniem turystycznych walorów gminy. „Kolej musi mieć ludzie oblicze” - mówił Tyszkiewicz apelując o kolej z „ludzką twarzą”. Poseł dodał, że mieszkańcy Puńska zebrali już tysiąc podpisów przeciwko realizacji tego projektu kolejowego w takim przebiegu.

Tyszkiewicz przyjechał do Suwałk, by m.in. wesprzeć kandydaturę Bożeny Kamińskiej do Sejmu. Posłanka przedstawiła program PO dla przedsiębiorców. Platforma zamierza – jeśli wygra wybory – obniżyć składki ZUS i podatki dla przedsiębiorców inwestujących w Polsce. PO pomoże również młodym wchodzącym na rynek pracy. "Osoby do 25 roku życia będą zwolnione ze składki ZUS i NFZ” - poinformowała Kamińska.

JB

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polak
Polak 03.10.2019, 10:46
dzięki Ci Panie ze ci zlodzieje są juz coraz dalej od koryta

Pozostałe