Nauczyciel odpowie za obmacywanie uczennic

  • 01.10.2019, 17:45 (aktualizacja 01.10.2019, 17:51)
Nauczyciel odpowie za obmacywanie uczennic
Prokuratura Okręgowa w Suwałkach skierowała do sejneńskiego sądu akt oskarżenia przeciwko nauczycielowi z Krasnopola. Prokuratura zarzuciła mu naruszenie nietykalności cielesnej czterech uczennic.

Robert R., nauczyciel Szkoły Podstawowej i byłego Gimnazjum w Krasnopolu, miał się dopuścić pięciu takich czynów wobec czterech uczennic w wieku 15 lat. Naruszenie nietykalności cielesnej polegało na tym, że np. pedagog klepnął dziewczynę po pośladkach i zakomunikował jej, że źle poszedł dla niej sprawdzian. Inne dziewczyny obejmował na wysokości bioder oraz głaskał po kolanach lub udach. Jedną z uczennic miał objąć w pół pod biustem, gdy ta upadała na podłogę.

Postępowanie początkowo zostało wszczęte w sprawie molestowania seksualnego, ale według prokuratury do takiej sytuacji nie doszło, bo nauczyciel nie dotykał intymnych części ciała dziewcząt.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z obowiązkiem stawiennictwa raz w tygodniu na komendzie w Sejnach. Dodatkowo zakazał podejrzanemu prowadzenia jakichkolwiek zajęć dydaktycznych z małoletnimi dziewczętami. Robert R. ma także zakaz kontaktów z ustalonymi pokrzywdzonymi.

Nauczycielowi grozi do roku więzienia.

JB

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe