Jarosław Zieliński nie nadzoruje już policji, Kamiński odebrał mu kompetencje

  • 06.09.2019, 18:01
Jarosław Zieliński nie nadzoruje już policji, Kamiński odebrał mu kompetencje
Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński nie nadzoruje już działalności policji. Nadzór nad tą instytucją przejął nowy szef resortu Mariusz Kamiński

Decyzję ministra Mariusza Kamińskiego opublikowano w czwartek po południu w Dzienniku Urzędowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z dokumentu wynika, że wiceminister Jarosław Zieliński traci część swoich kompetencji i nie będzie już nadzorował policji. Zajmie się tym bezpośrednio minister Mariusz Kamiński. Jarosław Zieliński nie będzie też nadzorował Straży Granicznej ani Służby Ochrony Państwa. Poprowadzi natomiast sprawy wynikające z nadzoru nad ochroną przeciwpożarową i obroną cywilną.

W dokumencie czytamy, że w jego kompetencjach pozostały również sprawy związane z zarządzaniem kryzysowym oraz np. nadawanie i wręczanie sztandarów jednostkom straży pożarnej.

"Sekretarz stanu Jarosław Zieliński (...) prowadzi sprawy wynikające z nadzoru nad realizacją zadań dotyczących zarządzania kryzysowego, planowania cywilnego oraz ochrony ludności i infrastruktury krytycznej; prowadzi sprawy wynikające z nadzoru nad działem administracji rządowej – administracja publiczna w zakresie przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych i innych podobnych zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu powszechnemu oraz usuwania tych skutków" - czytamy w decyzji opublikowanej w Dzienniku Urzędowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jarosław Zieliński jest wiceministrem SWiA od blisko czterech lat, kiedy w 2015 roku PiS wygrało wybory i utworzyło rząd.

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe