Polsko-litewska współpraca wychodzi na zdrowie, będą nowe karetki

  • 04.09.2019, 17:41
Polsko-litewska współpraca wychodzi na zdrowie, będą nowe karetki
Dwie nowe karetki zyskał sejneński szpital dzięki współpracy z samorządem Puńska. Samochody mają trafić do placówki jeszcze w tym miesiącu. Z kolei puńska przychodnia będzie miała trzy nowoczesne gabinety.

Zakup ambulansów to efekt projektu o nazwie „Wzmacnianie współpracy w zakresie wsparcia starzejącego się społeczeństwa i usług socjalnych”. Liderem projektu jest Urząd Gminy Puńsk, partnerami – sejneński szpital, oraz litewskie samorządy Pagėgiai i Birštonas.

Lecznica sejneńska rozstrzygnęła już przetarg na dostawę dwóch karetek. Opiewał on na kwotę ponad 1 miliona zł. Medyczne busy zastąpią te, które służyły sejneńskiemu pogotowiu od stycznia 2008 roku. Zakupiono je wtedy w ramach współpracy z samorządem Łoździej.

Tegoroczny projekt wzbogaci też przychodnię w Puńsku o wyposażenie gabinetów stomatologicznego, ginekologicznego i okulistycznego, m. in. kolposkop (do badań dopochwowych), laparoskop czy aparat USG. Przetargi na sprzęt i meble są już częściowo zakończone i zakupy będą sukcesywnie trafiać do placówki począwszy od września.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe