Zniknęło Miasteczko Sekretnych Uliczek k. stadionu

  • 03.09.2019, 12:15 (aktualizacja 03.09.2019, 12:31)
Zniknęło Miasteczko Sekretnych Uliczek k. stadionu
Drewniany ekoplac zabaw, działający przy stadionie miejskim w Sejnach, został rozebrany. Czy miasto powinno było odkupić go za 3,5 tys. zł od właściciela i zostawić na miejscu?

Plac powstał kilka lat temu, był jednym z elementów projektu, prowadzonego przez Suwalską Izbę Rolniczo–Turystyczną (SIRT). Podobne miasteczka zbudowano w Puńsku i innych miejscowościach. To sejneńskie wzniesiono na zasypanej podmokłej łące obok miejskiego stadionu. W minionych latach mieszkańcy narzekali na to, twierdząc, że do placu zabaw jest z centrum po prostu daleko.

Nieoczekiwanie miasteczko zostało rozebrane. O jego losy dopytywał burmistrza radny miejski Adam Łabanowski. Okazuje się, że SIRT został zlikwidowany, a likwidator proponował samorządom wykup mienia. Jak przyznał na sierpniowej sesji Arkadiusz Nowalski, za kwotę 3,5 tys. zł można było miasteczko kupić, ale jego zdaniem niezabezpieczone drewno było na tyle zbutwiałe, że cena nie licowała ze stanem drewnianych zabawek.

„Drewno wkopane w ziemię bez odpowiedniego zabezpieczenia najzwyczajniej w świecie butwieje” – tłumaczył Nowalski. W ferworze dyskusji nazwał też miasteczko „próchnem”.

Urządzenia miasteczka kupił i zabrał prywatny przedsiębiorca. A teren po nich ma służyć na wiosnę jako boisko treningowe „Pomorzanki”. Jak powiedział burmistrz, jesienią skończy się zasypywanie reszty podmokłego terenu i wysiew trawy.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ojciec
Ojciec 04.09.2019, 01:20
Miasto żałowało 3.5 tys? Za takie pieniądze sam bym kupił
Użytkownik
Użytkownik 03.09.2019, 14:16
Wartość samej lawety przekroczyła tę kwotę a reszta gratis;
mieszkaniec
mieszkaniec 03.09.2019, 12:27
Można było trochę odnowić, pomalować i postawić na łące koło dworca i mielibyśmy drugą atrakcję turystyczną w mieście po parku :-)

Pozostałe