Strzały w Borku przeszkadzają ludziom

  • 19.08.2019, 10:39 (aktualizacja 19.08.2019, 11:20)
Strzały w Borku przeszkadzają ludziom
Latem nocnego strzelania w Borku nie było, ale jesień za pasem. Na wystrzały niezależnie od pory dnia skarżą się pacjenci szpitala i mieszkańcy okolic lasu.

Wczoraj na strzelnicy odbywał się Podlaski Wielobój Strzelecki. Wiosną na strzelnicy, administrowanej przez Sejneńskie Towarzystwo Strzeleckie, ćwiczyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Intensywna palba nocna niepokoiła mieszkańców, ale też chorych i pracowników sejneńskiego szpitala, których od strzelnicy dzieli niewielka odległość kilkuset metrów.

Sprawa była poruszana na czerwcowej sesji rady powiatu. Komendant Policji Marek Bogdan mówił wtedy, że wiceszef Towarzystwa zapewnia, iż zgody na nocne strzelanie nie będzie. Starosta Maciej Plesiewicz także przytaczał wyjaśnienia administratorów obiektu – strzelanie po zmroku miało związek z użyciem podświetlanych celów.

Jednak uczestniczący w dyskusji dyrektor szpitala Waldemar Kwaterski przypuszczał, że temat wróci znów jesienią, kiedy zmrok zapada wcześniej.

Niezależnie od pory ćwiczeń, ich odgłosy przeszkadzają mieszkańcom Sejn i okolicznych wsi. Najwięcej w tej kwestii mogą zdziałać władze gminy Sejny. Strzelnica „Borek” działa w oparciu o zaakceptowany przez nie regulamin.

Inicjatywę otwarcia po latach dawnej strzelnicy Korpusu Ochrony Pogranicza zawiązano w 2016 roku. Jeszcze w latach 90. ze strzeleckiej infrastruktury korzystali uczniowie szkół średnich w ramach lekcji przysposobienia wojskowego, oraz policjanci. Później strzelnica stała nieużywana.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaja
Jaja 19.08.2019, 20:59
Tak się składa że moi rodzice mieszkają blisko borku i mają dziury po kulach i to raczej nie jest ból d....
Zima
Zima 21.08.2019, 12:09
Wiesz, że za składanie fałszywych zeznań można iść do więzienia?
Kramik24
Kramik24 19.08.2019, 13:03
I komu to przeszkadza? Komu zależy aby zmarnować potencjał i pasję wieluset osób?
Zenon
Zenon 19.08.2019, 12:52
"skarżą się", "niepokoiła"
Ja skarżę się na sąsiada gotującego kalafiory i niepokoi mnie remont u innego.
To nie są argumenty. Argumentem byłoby przeprowadzenie pomiaru hałasu i wykazanie, że normy są przekroczone. Tyle że tak się nie stanie. Kilkaset metrów to wbrew pozorom bardzo duża odległość i dźwięki wystrzałów mogą być co najwyżej irytujące dla okolicznych mieszkańców, tak jak kombajny są ostatnio irytujące dla mieszczuchów wyprowadzających się na wieś w poszukiwaniu ciszy i spokoju.
Antek
Antek 20.08.2019, 08:13
W centrum miasta to aż słychać ze w nocy spać nie idzie a Wiec musi przeszkadzać i to grubo przy lesie .....
Janko
Janko 21.08.2019, 12:11
Jasne. Jakieś zgłoszenia na Policji oczywiście były? Zakłócanie ciszy nocnej czy coś? ;)
piotr
piotr 19.08.2019, 12:35
"Najwięcej w tej kwestii mogą zdziałać władze gminy Sejny. Strzelnica „Borek” działa w oparciu o zaakceptowany przez nie regulamin. "

A jakie to ma znaczenie? Wójt czy burmistrz musi zaakceptować regulamin i łaski nie robi. Nie da się cofnąć takiej akceptacji.

Druga sprawa to czy przeszkadza strzelanie w nocy czy wieczorem? W nocy to rozumiem, może przeszkadzać, ale jakie to ma znaczenie czy to jest jesień czy lato? Zmrok czy poranek? Cisza nocna jest po 22 niezależnie od pory roku.
Podpis
Podpis 19.08.2019, 12:26
Ból d.. Wszystko takim przeszkadza. Strzelnica tam była i powinna być, gdzieś się ludzie muszą szkolić w strzelaniu.
t
t 19.08.2019, 12:10
Przeszkadza czy nie, regulamin zostal zaakceptowany. Normy halasu mozna zbadać i wyjdzie czy są przekroczone czy nie. Jesli nie to nie pocałujcie się w nos.

Pozostałe