Nowe władze Sejneńskiej Izby Rolniczej

  • 08.08.2019, 14:47
Nowe władze Sejneńskiej Izby Rolniczej
Sejneńska Powiatowa Izba Rolnicza, czyli samorząd zrzeszający rolników, wybrał radę na nową czteroletnią kadencję.

Na przewodniczącą powiatowej rady rolnicy wybrali Joannę Raś, delegatem na walne zgromadzenie jest Mirosław Czarniecki.

"Izby rolnicze powinny być organizacją, która reprezentuje obiektywnie, dysponując dużą wiedzą, mieszkańców wsi, w szczególności rolników. Instytucją, która pomaga rozwiązywać problemy i proponuje nowe rozwiązania. Temu zadaniu postaramy się sprostać" – zadeklarowała w Internecie nowa przewodnicząca, która zastąpiła Olgierda Palanisa, pełniącego tę funkcję w poprzedniej kadencji.

Gminę Krasnopol reprezentują w radzie Czarniecki, oraz Daniel Gołębiewski, gminę Puńsk – Teresa Zdanis i Robert Chmielewski, gminę Giby – Elżbieta Fiedorowicz i Adam Urbański, gminę Sejny – Joanna Raś i Grzegorz Zubowicz. Miasto Sejny jednoosobowo reprezentuje Paweł Dzienisiewicz.

Uprawnione do udziału w wyborach są głównie osoby posiadające gospodarstwa o wielkości powyżej hektara lub hektara przeliczeniowego, płacące podatek rolny. Również one mogą kandydować do Izb Rolniczych.

Izby rozstrzygają w ważnych dla rolników sprawach i reprezentują interesy tej grupy zawodowej przed władzami różnych szczebli. Starają się też wpływać na kształt polityki rolnej państwa.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe