Poszukiwani pracownicy żłobka

  • 07.08.2019, 10:04
Poszukiwani pracownicy żłobka
Do najbliższego piątku mogą składać dokumenty chętni na pracę w miejskim żłobku. Poszukiwane są opiekunki, woźna i pielęgniarka.

Pierwszy w historii Sejn żłobek poszukuje personelu. Placówka ma zatrudniać sześć opiekunek o wykształceniu medycznym lub pedagogicznym. Szanse mają też osoby z wyższym wykształceniem, które mają kwalifikacje do opieki nad dziećmi i potrafią im udzielać pierwszej pomocy. Ratusz chce też zatrudnić na 10 godzin miesięcznie pielęgniarkę lub położną. Przewiduje także etat dla woźnej-oddziałowej.

Co istotne – kandydatki na te stanowiska nie mogą być pozbawione sądownie opieki nad własnymi pociechami, ani uchylać się od płacenia alimentów, jeśli w ich prywatnym życiu doszło do takich sądowych rozstrzygnięć.

Termin składania dokumentów mija w piątek 9 sierpnia.

Placówka będzie działała od września w budynku Przedszkola Miejskiego przy ul. Zawadzkiego, jako zespół żłobkowo-przedszkolny. Przeznaczona będzie dla ponad trzydziestu maluchów do lat trzech, których mamy chcą wrócić do pracy po macierzyńskim. Miasto uzyskało na ten cel unijne pieniądze na aktywizację zawodową z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Sejnianie zapłacą za opiekę nad dziećmi tzw. czesne, oraz stawkę za codzienne wyżywienie.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pat
Pat 08.08.2019, 16:02
Dlaczego poszukują opiekunek, a nie opiekunów?
To jest jawna dyskryminacja płciowa w zakresie rekrutacji pracowników, a to podlega pod kodeks pracy i jest karane w Polsce. Szczególnie, że kwestia dotyczy zatrudnienia przez "państwówkę".
Podstawa prawna: Kodeks pracy Art. 183a. Zakaz dyskryminacji pracowników
Jola
Jola 08.08.2019, 14:20
Agnieszka, najpierw trzeba sprawdzić na stronie urzędu miasta, jakie dokumenty trzeba zanieść.
Agnieszka
Agnieszka 07.08.2019, 18:38
Gdzie mozna zaniesc dokumenty?

Pozostałe