Senatorowie jednak nie upamiętnią Powstania Sejneńskiego

  • 05.08.2019, 18:13 (aktualizacja 05.08.2019, 18:20)
Senatorowie jednak nie upamiętnią Powstania Sejneńskiego
Kilkunastu senatorów, głównie z PiS chciało upamiętnić uchwałą Powstanie Sejneńskie w związku z 100. rocznicą tego wydarzenia. Jednak prace nad nią nie zostały zakończone, więc specjalnej uchwały nie będzie.

Pod projektem uchwały, który przypomina, że 23 sierpnia 1919 r. wybuchło Powstanie Sejneńskie – jedno z nielicznych polskich powstań zakończonych sukcesem, podpisało się w sumie 16 senatorów PiS oraz jedna senatorka PO Grażyna Sztark. Pod koniec maja senatorowie Komisji Ustawodawczej opowiedzieli się za upamiętnieniem powstania.

W projekcie uchwały senatorowie wyrazili m.in. uznanie dla odwagi i poświęcenia powstańców. "Niech ich patriotyczna i bohaterska postawa stanie się wzorem dla współczesnych Polaków" - głosił projekt uchwały.

Jednak skończyło się na projekcie uchwały, bo dalszych prac w Senacie nad nią nie było. Senatorowie opcji rządzącej nie zainteresowali się inicjatywą. Jednak upamiętnili w tym czasie inne wydarzenia np. 150-lecie Podhalan.

W tym roku minie 100. rocznica Powstania Sejneńskiego - ważnego wydarzenia historycznego dla mieszkańców Sejneńszczyzny. Niewykluczone, że do Sejn na uroczystości przyjadą prezydenci Polski i Litwy.

JB

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arek
Arek 06.08.2019, 09:32
Większość z Senacie ma PiS
konrad
konrad 05.08.2019, 21:06
jeśli tylko 17 senatorów poparło uchwałę to wiadomo,że nie zostanie proklamowana ze względu na małą ilość głosów...czyli nie poparli tej uchwały senatorowie po,zsl i niezależni...

Pozostałe