Zatrzymani obywatele Tadżykistanu za przekroczenie granicy

  • 24.06.2019, 13:00
Zatrzymani obywatele Tadżykistanu za przekroczenie granicy
Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali czworo obywateli Tadżykistanu, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w miejscowości Giby zatrzymali do kontroli VW Transportera na białoruskich numerach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Białorusi samochodem podróżowało 4 obywateli Tadżykistanu. Podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu okazało się, że dwie kobiety w wieku 34 i 20 lat oraz dwoje dzieci w wieku 13 i 11 lat nie posiadają dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Cudzoziemcy mieli przy sobie jedynie przepustki z Ośrodka dla Cudzoziemców na Litwie. Jak oświadczyli celem ich podróży była Austria.

Za przekroczenie granicy wbrew przepisom obywatele Tadżykistanu zostali zatrzymani, a po wykonaniu niezbędnych czynności przekazani stronie litewskiej  w ramach readmisji. 37 – letni obywatel Białorusi został ukarany za pomocnictwo w przekroczeniu polsko-litewskiej  granicy wbrew przepisom mandatem karnym w wysokości 500 zł.

źródło: POSG w Białymstoku

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe