Pójdzie do więzienia, bo zakatował psa

  • 04.06.2019, 12:58 (aktualizacja 04.06.2019, 17:41)
Pójdzie do więzienia, bo zakatował psa
Mieszkaniec Gib Lucjan R. został skazany na rok więzienia za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem, zaś Dariusz W. trafi na 14 m-cy za podżeganie do tego zabójstwa i używanie gróźb karalnych wobec właścicieli psa.

Do zabicia psa doszło w kwietniu ubiegłego roku. Lucky tydzień przed swoją śmiercią pogryzł się z psem sąsiada. Za kilka dni sytuacja się powtórzyła na podwórku właścicieli psa. Lucjan R. podszedł i rzucił Lucky`m o skalniak. Mężczyzna wygrażał się, że ,,załatwi kundla”. Kiedy nadarzyła się okazja widząc Lucky-ego wziął psa do samochodu i odjechał.

Rodzina postanowiła szukać zwierzęcia. Po kilku dniach znalazł go martwego sąsiad, który powiadomił policję o zdarzeniu. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 58-letniego Lucjana R. podejrzanego o ten czyn.

Biegły po oględzinach zwłok stwierdził rozległe złamania kości, pies miał rozłupaną czaszkę, wielką dziurę w głowie i wypadły mu oczy. Prokuratura zabezpieczyła siekierę, którą mężczyzna bił czworonoga.

„Zachowanie oskarżonych było podłe, a pobudki bardzo niskie” - mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Tomasz Bronakowski.

Sędzia dodał, że kara nie jest wysoka, raczej umiarkowana, ale ma nauczyć oskarżonych, że za tego typu czyny ponosi się konsekwencje.

Wyrok nie jest prawomocny.

JB

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cndsjk
cndsjk 10.08.2019, 22:44
menele, zajmijcie się jeszcze katem z sejn!!!!
Tomasz
Tomasz 05.06.2019, 17:33
Takich ludzi powinno się tępić jak najbardziej. Zaczyna się od zwierzęcia a nie wiadomo co dalej.Świadczy tylko o tym jaki to człowiek. Nie mogę po inicjałach skojarzyć o kogo chodzi ale raczej patologii w Gibach ne ma :D
Pjeski
Pjeski 05.06.2019, 15:47
Rozumiem że broniąc swojego psa można skrzywdzić/zabić atakującego psa, człowieka lub inne zwierzę ale mszczenie w takiej sytuacji to skraj głupoty ludzkiej.
On
On 04.06.2019, 15:04

Mam leprze rozwiazanie tez go lbie AZ mu te zasrance galy wyleca I TAK go pod tory puscic. Scierwo jedno

Pozostałe