Gruzin chciał wwieźć do Polski 19 migrantów

  • 02.08.2022, 10:00
Gruzin chciał wwieźć do Polski 19 migrantów
Dziewiętnastu nielegalnych imigrantów przewoził z Litwy do Polski gruziński kierowca, zatrzymany do kontroli drogowej w Burbiszkach przez wspólny patrol Straży Granicznej i policji. W busie jechało czternastu obywateli Iranu i pięcioro Afganistanu.

Patrol zatrzymał w Burbiszkach do kontroli kierowcę mercedesa Vito na polskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że 28-letni kierowca, obywatel Gruzji, przewozi łącznie dziewiętnaście osób, które nie miały dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

"Przeprowadzona przez funkcjonariuszy SG kontrola legalności pobytu wykazała, że przewożeni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski, a wcześniej z Białorusi na Litwę. Obcokrajowcy oświadczyli, że na Białoruś przyjechali z Rosji" - poinformowała mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału SG.

Wszyscy przewożeni busem cudzoziemcy zostali zatrzymani i po wykonaniu niezbędnych czynności zostali przekazani w ramach readmisji stronie litewskiej. Kierowca odpowie karnie za organizację nielegalnego przekroczenia granicy; grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Z danych pograniczników wynika, że od początku roku na granicy Polski z Litwą zatrzymano prawie trzystu imigrantów, którzy z Białorusi dostali się na Litwę i z tego kraju przekroczyli granicę, np. byli przewożeni przez tzw. kurierów.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe