Kolejne sukcesy młodych siatkarek z Sejn

  • 21.07.2022, 10:47
Kolejne sukcesy młodych siatkarek z Sejn
Ogromnym sukcesem siatkarek SAS Sejny zakończył się Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej w kat. juniorka młodsza (kadetka), który odbył się w Starym Sączu (woj. małopolskie).

W finale wystąpiło 16 najlepszych zespołów z całej Polski wyłonionych w eliminacjach. Wśród nich znalazły się dwa zespoły z Sejn. Zespół w składzie: Zuzia Rapczyńska i Paulina Łabuz zdobył brązowy medal, a Ania Niechciałkowska i Emilka Pietruszkiewicz 9 miejsce. Zuzia, Paulina i Ania są o rok młodsze i będą miały szanse w przyszłym roku jeszcze raz wystąpić w tej samej kategorii wiekowej (juniorka młodsza).

W punktacji drużynowej zespół SAS Sejny zajął drugie miejsce w Polsce. Na najwyższym stopniu podium indywidualnie stanęły zawodniczki z Chełma, na drugim z Żywca. Czwarte miejsce zajęła Gdynia, piąte Warszawa. Drużynowo pierwsze miejsce zajął Chełm, trzecie Żywiec, czwarte Wrocław, piąte Warszawa. Ponieważ finały odbywały się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Zuzia, Paulina i ich trener Jacek Zajkowski dostali kolejne, brązowe medale. Tyle miejsc na podium Mistrzostw Polski w jednych zawodach jeszcze SAS się jeszcze nie zdarzyło.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe