Papierosy w trocinach warte ponad 10,5 mln zł (wideo)

  • 07.03.2022, 14:16 (aktualizacja 07.03.2022, 14:19)
loadingŁaduję odtwarzacz...
Blisko 725 tys. paczek papierosów z przemytu zabezpieczyli funkcjonariusze podlaskiej KAS w ciężarówce na jednej z posesji w powiecie sejneńskim. Właściciel nieruchomości, który jest podejrzany o udział w przemycie, został tymczasowo aresztowany.

Wartość rynkowa papierosów to ponad 10,5 mln zł, gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 17 mln zł - poinformował Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Akcja funkcjonariuszy celno-skarbowych z Suwałk została przeprowadzona na posesji, gdzie - według ustaleń KAS - znajdowała się tzw. dziupla, czyli przechowywane były znaczne ilości nielegalnych papierosów. Zabezpieczono tam samochód ciężarowy, w którym - pod warstwą trocin i arkuszami blachy - w kartonach - ukrytych było blisko 725 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Wobec 57-letniego właściciela nieruchomości wszczęte zostało śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sejnach. Po postawieniu zarzutów związanych z przemytem, za co grozi do 10 lat więzienia, na wniosek śledczych sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe