Przez sport do wojska

  • 23.01.2022, 13:19
Przez sport do wojska
Stowarzyszenie Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej w Sejnach w 2021r realizowało wiele projektów min. sportowo–obronne.

W ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w zakresie: wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu pt "Przez sport do wojska", stowarzyszenie zrealizowało dwa projekty w ramach których, w zależności od zadania odbywały się treningi z samoobrony, sportów walki i lekkiej atletyki oraz zajęcia survival a także zajęcia patriotyczno-etyczne i zajęcia z dietetykiem. Dodatkowo przeprowadzono zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Odbył się także wyjazd do Akademii Wojskowej w Warszawie i Muzeum Sybiru w Białymstoku. Treningi oraz zajęcia prowadziła wykwalifikowana kadra trenerów i nauczycieli.

Poprzez udział w treningach zwiększyły się umiejętności przydatne w przyszłości w służbie wojskowej. Zadanie polegało na wsparciu działalności młodzieży uczącej się w klasach mundurowych, upowszechnieniu rozwoju i podniesieniu poziomu wyszkolenia proobronnego młodzieży. Udział w treningach pozwolił na tworzenie warunków umożliwiających edukację i kształtowanie postaw proobronnych oraz przygotowanie młodzieży do zawodowej służby wojskowej i służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Projekty współfinansowane były ze środków Ministra Obrony Narodowej.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe