Mistrzowie Agro 2021 - laureaci również z Sejneńszczyzny

  • 17.01.2022, 19:12 (aktualizacja 18.01.2022, 12:58)
  • Wieszcz
Mistrzowie Agro 2021 - laureaci również z Sejneńszczyzny
Na przełomie października i listopada ubiegłego roku odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiego plebiscytu Mistrzowie Agro, który w województwie podlaskim jest prowadzony przez Gazetę Współczesną, Kurier Poranny i magazyn dla rolników ,,Strefa Agro”. Patronami i partnerami plebiscytu byli: Wojewoda Podlaski, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Podlaskie Stowarzyszenie Agroturystyczne. Warto zaznaczyć że wśród tegorocznych laureatów znalazły się osoby z Sejneńszczyzny.

Celem konkursu jest nagrodzenie mieszkańców obszarów wiejskich cenionych przez lokalną wiejską społeczność. W tym roku nagrody i pamiątkowe dyplomy były przyznawane aż w sześciu kategoriach: Sołtys Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Rolnik Roku, Sołectwo Roku oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku.

W etapie powiatowym na pierwszym miejscu w kategorii Sołtys Roku uplasowała się Irena Bobrowska (sołtys wsi Krasnogruda w gminie Sejny) zaś w kategorii kół gospodyń – Koło Gospodyń Wiejskich w Sankurach (gmina Puńsk). Dobre wyniki głosowania zapewniły paniom udział w głosowaniu wojewódzkim gdzie zajęły odpowiednio 13. miejsce (krasnogrudzka włodarz) i  12. miejsce (Panie z Sankur).

W wojewódzkim głosowaniu w kategorii Rolnika Roku Sejneńszczyznę reprezentował Paweł Buchowski – rolnik ze wsi Łumbie (gmina Sejny) który ostatecznie zajął drugą lokatę ustępując miejsca Tomaszowi Cieślikowi ze wsi Pokaniewo w powiecie siemiatyckim.  W kategoriach Gospodarstwo Agroturystyczne Roku i Sołectwo Roku również mieliśmy swoich kandydatów, lecz niestety nie oddano na nich głosów.

Mimo, że żaden z naszych reprezentantów nie trafił do etapu ogólnopolskiego, z całą pewnością tegoroczna odsłona plebiscytu Mistrzowie Agro była szansą na docenienie i zaprezentowanie w mediach lokalnych osób wyróżniających się w naszej wiejskiej społeczności. Serdecznie gratulujemy im nominacji i życzymy dalszych sukcesów! Liczymy na kontynuację tej interesującej inicjatywy przez grupę Polska Press.

Wieszcz

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe