Kolejnych 15 imigrantów k. Sejn - aresztowani przemytnicy z Ukrainy

  • 02.12.2021, 10:49 (aktualizacja 02.12.2021, 11:02)
Kolejnych 15 imigrantów k. Sejn - aresztowani przemytnicy z Ukrainy
Sąd aresztował na 3 miesiące 4 obywateli Ukrainy. Mężczyźni usiłowali przewieźć łącznie 15 obywateli Iraku i obywatela Syrii. Wszyscy usłyszeli zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

W piątek przed godz. 17, na terenie gminy Krasnopol, sejneńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej fiata. Za kierownicą siedział 27-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że usiłował przewieźć 9 obywateli Iraku i obywatela Syrii, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Grupę osób odnaleźli policjanci z rzeszowskiego oddziału prewencji. Udział w tym procederze miał też 24-letni kierowca mazdy, który pilotował kierowcę fiata. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu, a ich auta na parking dowodów rzeczowych.

W sobotę około godz. 19, w Berżnikach, policjanci z rzeszowskiego oddziału prewencji zatrzymali do kontroli drogowej audi. 27-letni Ukrainiec, który kierował autem usiłował przewieźć 4 obywateli Iraku. Osoby te nielegalnie przebywały na terytorium Polski. Mężczyzna trafił do aresztu, a jego auto zostało odholowane na parking.

Z kolei w poniedziałek rano, w Ryżówce, policjanci z warszawskiego oddziału prewencji zatrzymali 36-latka kierującego volkswagenem. Okazał się nim obywatel Ukrainy, który przewoził dwóch obywateli Iraku nielegalnie przebywających na terytorium Polski. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego auto również na parking dowodów rzeczowych.

Sejneńska prokuratura po przesłuchaniu obywateli Ukrainy wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd zdecydował, że wszyscy mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe