Ogólnoświatowa Kampania „Biała Wstążka” 2021 w Sejnach

  • 01.12.2021, 16:11 (aktualizacja 01.12.2021, 16:26)
Ogólnoświatowa  Kampania „Biała Wstążka” 2021 w Sejnach
Kampania ,,Biała Wstążka” ma na celu walkę z przemocą wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Jest też protestem przeciwko dyskryminacji wynikających z uwarunkowań historycznych, środowiskowych i społecznych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sejnach i Komendą Powiatową Policji w Sejnach włączając się w obchody Kampanii wspólnie ogłosili konkurs plastyczny na plakat pn. „ NIE ! PRZEMOCY ” promujący idee Kampanii Biała Wstążka 2021r.

1 grudnia 2021r. w Ośrodku Kultury w Sejnach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród, w którym udział wzięli min. burmistrz Sejn Arkadiusz Adam Nowalski, zastępca komendanta Powiatowego Policji w Sejnach podinsp. Jan Wieliczko, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sejnach Ilona Anna Okoń oraz młodzież i ich opiekunowie ze szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie powiatu sejneńskiego. W trakcie spotkania wystąpiła również psycholog Anna Koprowska, która poprowadziła wystąpienie na temat zjawiska przemocy rówieśniczej.

Laureatkami konkursu zostały :

I miejsce - Aleksandra Auron

II miejsce - Maja Hołdyńska

III miejsce - Gabriela Stankiewicz

"Praca Aleksandry Auron, która zajęła I miejsce w konkursie stanie się plakatem, który będzie towarzyszył Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Sejnach oraz Komendzie Powiatowej Policji w Sejnach w działaniach dotyczących przeciwdziałania przemocy w roku 2022 r." - zapowiedziała w imieniu organizatorów Ilona Anna Okoń – kierownik MOPS w Sejnach.

html_html

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe