Wieczór wspomnień - "Drogi do Niepodległej"

  • 25.11.2021, 12:31 (aktualizacja 25.11.2021, 12:48)
 Wieczór wspomnień - "Drogi do Niepodległej" Fot. Grzegorz Suszczewicz
W piątek 19 listopada 2021r w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sejnach odbyła się uroczystość ,, Drogi do Niepodległej-wieczór wspomnień” zorganizowana przez Stowarzyszenie Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej w Sejnach.

Wieczór wspomnień odbył się w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej na realizację zadania publicznego w formie wsparcia w zakresie: Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. Niepodległość to Nasza Sprawa.

Współorganizatorami wydarzenia był Związek Sybiraków oddział w Augustowie, Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru z Augustowa, Klub Historyczny im. Armii Krajowej przy Szkole Podstawowej w Sejnach, Koło Przyjaciół Sybiraków w Sejnach oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach.

Podczas uroczystości dla osób mających szczególne zasługi zostały wręczone złote odznaki ,,Zasłużony dla Związku Sybiraków”. Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach przedstawiła piękny montaż słowno –muzyczny, występ młodzieży przywołujący wspomnienia był podniosły i wzruszający. Były okolicznościowe wystąpienia i podziękowania. Szczególne podziękowanie zostało skierowane na ręce młodszego inspektora Pana Tomasza Kuprewicza jako uznanie i wdzięczność służbom mundurowym za ochronę naszej granicy oraz pomoc w czasie pandemii.

W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele firm, instytucji, stowarzyszeń, rodzice młodzieży występującej, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, leśnicy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, młodzież szkolna w tym młodzież z klas mundurowych.

Najważniejszym punktem uroczystości były wspomnienia Sybiraków, żołnierzy Armii Krajowej. Droga ich do Niepodległej Polski była ciężka i trudna. Jesteśmy wdzięczni Bohaterom za to, że dzięki nim możemy dziś żyć w Wolnej Polsce.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Obrony Narodowej.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe