Areszt dla "kurierów" przewożących migrantów

  • 17.11.2021, 09:52 (aktualizacja 17.11.2021, 09:56)
Areszt dla "kurierów" przewożących migrantów
Sąd aresztował na 3 miesiące 26-letniego obywatela Gruzji i 54-letniego Polaka. Obaj mężczyźni przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Mężczyźni usłyszeli zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

W nocy z piątku na sobotę, na krajowej 16 w Głębokim Brodzie, policjanci z Inowrocławia zatrzymali do kontroli drogowej  toyotę. Za kierownicą siedział 54-letni mieszkaniec Warszawy. Okazało się, że w aucie przewoził dwóch obywateli Iraku i dwóch Turcji, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski.

Z kolei w sobotę tuż przed południem, policjanci z opolskiego pododdziału prewencji w Ryżówce zatrzymali do kontroli opla. Kierowcą był 26-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna przewoził czterech obywateli Iraku, nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju. Zostali oni przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Kierowcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu, a samochody na parking dowodów rzeczowych. Sejneńska prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 54 i 26-latka. W poniedziałek sąd zdecydował, że obaj mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe