Kolejna pomoc "Żołnierzom Niezłomnym"

  • 16.11.2021, 09:05 (aktualizacja 16.11.2021, 09:12)
Kolejna pomoc "Żołnierzom Niezłomnym"
Stowarzyszenie Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej w Sejnach przez pięć miesięcy realizowało zadanie publiczne w formie wsparcia w zakresie: Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. "Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym" .

Opieką objętych zostało 20 kombatantów z Sejn, Gib, Suwałk i Augustowa. Celem projektu była długofalowa opieka nad Kombatantami, naszymi Bohaterami-Żołnierzami Niezłomnymi.

Kombatanci, Sybiracy, Żołnierze WiN, Żołnierze Armii Krajowej, świadkowie Obławy Augustowskiej z pomocy i opieki stowarzyszenia byli zadowoleni. Stowarzyszenie było wdzięczne Bohaterom, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce za to, że mogli ich odwiedzić w ich własnych domach i spędzić z nimi czas. Stowarzyszenie informuje, że wspólnie spędzony czas był dla wolontariuszy bardzo cenny, wspólne rozmowy pozwoliły na poznanie historii życia Bohaterów. Pozyskana została ogromna wiedza historyczna, dzięki której odkryta została też prawda o naszych dziejach.

W ramach projektu, z pozyskanych środków stowarzyszenie robiło raz w tygodniu zakupy, które były dostarczane bezpośrednio do domów podopiecznych.

Do projektu włączona była także młodzież dzięki temu wzrosła świadomość historyczna młodego pokolenia, a spotkania z Bohaterami były ,,żywą lekcją historii”.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Obrony Narodowej.

html_html

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe