Akcja Znicz 2021: 120 wykroczeń, 50 mandatów, 5 kolizji

  • 03.11.2021, 16:44
Akcja Znicz 2021: 120 wykroczeń, 50 mandatów, 5 kolizji
Sejneńscy mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich osób odwiedzających groby swoich bliskich. Ogólnopolska akcja „Znicz 2021”, była czasem wytężonej pracy dla policjantów. W tym czasie na terenie działania sejneńskiej jednostki mundurowi ujawnili ponad 120 wykroczeń w ruchu drogowym. Niestety, znaleźli się też kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Akcja "Znicz" w tym roku rozpoczęła się już w piątek 29 października. Przez 5 dni policjanci, na terenie powiatu sejneńskiego bacznie czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli bardzo często w daleką podróż, by zapalić znicz na grobach bliskich. Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie samochodów oraz pieszych było największe. Sprawowali nadzór nad płynnością ruchu kołowego, a w razie utrudnień podejmowali ręczne kierowanie uchem. W czasie kontroli, mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, bo to ona jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Sprawdzali także stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci, a także trzeźwość kierowców.

W czasie trwania działań mundurowi skontrolowali ponad 150 pojazdów, a na kierujących nałożyli blisko 70 mandatów. Policjanci w ciągu tych pięciu dni odnotowali na terenie działania sejneńskiej jednostki Policji 5 kolizji.  Niestety, znaleźli się także kierowcy, którzy postanowili wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. 31 października po godzinie 9 na terenie gminy Giby 25-latka, kierowała skodą mając ponad promil alkoholu w organizmie. 2 listopada tuż po 16 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Policjanci zwrócili uwagę na kierowcę bo nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Pomimo zakończonych działań, apele do użytkowników dróg o bezpieczeństwo, trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie odblasków mają charakter uniwersalny i są zawsze aktualne.

źródło: Policja w Sejnach

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe