Apel wojewody o przestrzeganie reżimu sanitarnego i szczepienie się

  • 21.10.2021, 17:44 (aktualizacja 21.10.2021, 17:54)
Apel wojewody o przestrzeganie reżimu sanitarnego i szczepienie się
Publiczny apel o przestrzeganie reżimu sanitarnego i o szczepienie się przeciwko COVID-19 tych osób, które jeszcze tego nie zrobiły, wystosowali w czwartek wspólnie wojewoda podlaski, wojewódzki sanepid, wojewódzcy konsultanci w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych.

Apel trafi m.in. do parafii różnych wyznań w regionie. Jest on odpowiedzią na zwiększającą się w regionie liczbę zakażeń koronawirusem, a co za tym idzie liczbę hospitalizowanych pacjentów.

Podlaskie utrzymuje się cały czas w ostatnich tygodniach w trójce regionów – z województwem mazowieckim i lubelskim, gdzie zakażeń jest najwięcej, choć region należy do najmniej zaludnionych w Polsce. Region należy także do tych województw, gdzie jest najmniej zaszczepionych przeciwko COVID-19 (ok. 41 proc).

"Chcemy zaapelować przede wszystkim do mieszkańców naszego województwa, ale również do różnego rodzaju środowisk, instytucji, abyśmy się wszyscy włączyli jeszcze mocniej w proces zwiększenia skali zaszczepień mieszkańców naszego województwa, a z drugiej strony, abyśmy bardzo poważnie podeszli do przestrzegania zasad związanych z obostrzeniami sanitarnymi" – powiedział na konferencji prasowej wojewoda Bohdan Paszkowski.

Wskazał, że apel jest związany z tym, że od trzech tygodni sytuacja epidemiczna w regionie znacznie się pogarsza, jest dużo zakażeń, a co za tym idzie przybywa pacjentów w szpitalach. Przypomniał, że w środę padł rekord zakażeń w ostatnich tygodniach w regionie – 587. Podkreślił, że biorąc pod uwagę skalę zakażeń i liczbę mieszkańców w regionie, w różnych wskaźnikach województwo pod względem epidemiologicznym nie wygląda dobrze.

Sygnatariusze apelują o zachowywanie dystansu społecznego, noszenie maseczek, dezynfekcję rąk i o szczepienia. Wojewoda podkreślał, że nie ma problemu z dostępem do szczepień w regionie.

 

źródło: PAP

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:-(
:-( 21.10.2021, 21:05
O jakim dystansie się mówi.ludzie co się dzieje w jedne ze szkół w Sejnach.maseczek nikt nie nosi.ani pracownicy,ani nauczyciele ,ani uczniowie. Klasy na lekcjach są łączone. O żadnej odległości nie ma mowy.wszystko jest normalnie jakby tego wirusa nie było. A jeszcze dzieci kolejny tydzień jeżdżą na wycieczki. Nie rozumiem czy w szkołach nie ma żadnej kontroli?gdzie jest senepid.może po takim komentarzu ktoś zaciekawi się co się dzieje w szkołach!!!!!!

Pozostałe