Straż Graniczna zatrzymała 12 imigrantów w gminie Sejny

  • 14.10.2021, 10:54
Straż Graniczna zatrzymała 12 imigrantów w gminie Sejny Fot. Straż Pożarna
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Sejnach zatrzymali 12 cudzoziemców za przekroczenie polsko-litewskiej granicy. Zatrzymano również 4 osoby, które pomagały im w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Jak poinformowała SG, zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Syrii, którzy wcześniej przekroczyli nielegalnie granicę litewsko-białoruską. Według SG, pierwsza 8-osobowa grupa nielegalnych migrantów została zatrzymana na terenie gminy Sejny, tuż przy granicy polsko-litewskiej.

Cudzoziemców tych mercedesem vito przewoził obywatel Niemiec. Wraz z nim jako pasażer podróżował obywatel Bośni i Hercegowiny. Obywatele Syrii to mężczyźni w wieku od 20 do 39 lat, nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce, dlatego wszyscy zostali zatrzymani.

Kolejna grupa obywateli Syrii została zatrzymana kilka godzin później w miejscowości Hołny Majera. Cudzoziemców przewoziło dwóch obywateli Syrii, którzy posiadali niemieckie dokumenty pobytowe” – poinformowała Straż Graniczna.

Czterech mężczyzn z Syrii w wieku od 19 do 31 lat również nie posiadało przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju.

29-letni obywatel Niemiec, 27-letni obywatel Bośni i Hercegowiny oraz obywatele Syrii w wieku 26 i 35 lat usłyszeli zarzuty za pomocnictwo w przekroczeniu granicy wbrew przepisom. Grozi im kara więzienia do 3 lat.

Po wykonaniu niezbędnych czynności obywatele Syrii zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

JB

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe