Potrącił na pasach kobietę i uciekł - teraz odpowie przed sądem (zdjęcia + film)

  • 10.09.2021, 10:36
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policja zatrzymała 38-letniego kierowcę audi A3, który w poniedziałek wieczorem potrącił w centrum Sejn 61-letnią kobietę i odjechał z miejsca wypadku. Kobieta trafiła do szpitala.

Do potrącenia kobiety doszło ok. godz. 20 w centrum Sejn. Na zarejestrowanym nagraniu z monitoringu widać jak kierowca samochodu osobowego, koloru srebrnego potrąca pieszą przechodzącą po przejściu dla pieszych, a następnie ucieka z miejsca zdarzenia. Kierowca w ogóle nie zatrzymał się po zdarzeniu.

Jak poinformowała w piątek policja, mężczyzna wpadł w środę po południu, gdy wracał z pracy. Wstąpił wówczas do lokalu gastronomicznego naprzeciwko komendy zjeść kebaba. Oficer dyżurny przez okno zauważył samochód, który mógł brać udział w poniedziałkowym zdarzeniu.

„Po chwili mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z białostockiego oddziału prewencji, gdy wychodził z kebabem z lokalu. Trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking” – informuje policja.

W chwili zatrzymania 38-letni mieszkaniec Sejn był trzeźwy. Policjantom tłumaczył, że w poniedziałkowy wieczór wracał do domu po pracy i wtedy, potrącił przechodzącą przez przejście kobietę. Uciekł, bo wystraszył się.

Policja informuje, że następnego dnia sprawca zaczął zacierać ślady na samochodzie. Wymienił prawe lusterko, które jak powiedział, kupił na jednym ze szrotów w Augustowie. Nie zdążył jednak naprawić wszystkich uszkodzeń jakie powstały po zderzeniu.

Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, nieudzielenia pomocy, a to wszystko w związku z ucieczką z miejsca. Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności.

Policja sporządziła już wniosek o tymczasowe aresztowanie 38-latka. Po południu wniosek rozpatrzy sejneński sąd.

JB

html_html

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe