200 tys. dla gminy Sejny od zarządu województwa podlaskiego

  • 28.08.2021, 13:16
200 tys. dla gminy Sejny od zarządu województwa podlaskiego fot: Paulina Dulewicz
Miejsca do uprawiania sportu i rekreacji powstaną w gminie Sejny dzięki dofinansowaniu województwa podlaskiego. Wicemarszałek Stanisław Derehajło i Wiesława Burnos, członek zarządu województwa podpisali już umowę na dofinansowanie.

Gmina Sejny wybuduje w Berżnikach boisko do piłki nożnej, siatkowej oraz tor do zawodów strażackich. Powstanie również parking i zamontowane zostanie oświetlenie solarne. Wartość robót oszacowano na 275 tys. zł, z czego dotacja wyniesie blisko 200 tys. zł.

"Będą tu organizowane imprezy plenerowe, takie jak pikniki, warsztaty, wystawy, skierowane zarówno do najmłodszych mieszkańców, jak i seniorów. Na stworzonym parkingu, w czasie organizacji imprez, zawodów sportowych, strażackich, znajdzie się także miejsce, aby lokalni wytwórcy mogli rozstawić swoje stanowiska z produktami regionalnymi" – powiedziała Wiesława Burnos.

Projekt wpłynął w ramach naboru przeprowadzonego przez Stowarzyszenie „Suwalsko – Sejneńska” Lokalna Grupa Działania. Dofinansowanie pochodzi z funduszy europejskich.

źródło: Wrota Podlasia

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe