Donald Tusk odwiedził Sejny (zdjęcia)

  • 18.08.2021, 17:41 (aktualizacja 18.08.2021, 17:53)
Donald Tusk odwiedził Sejny (zdjęcia)
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk odwiedził w środę szpital powiatowy w Sejnach. Spotkał się także z samorządowcami i działaczami platformy.

Donald Tusk oraz parlamentarzyści PO przebywają w środę w woj. podlaskim z kampanią „Kierunek przyszłość”. Politycy odwiedzili m.in. Białystok, Goniądz, Suwałki, Puńsk i Łomżę.

Kiedy odwiedzam województwo podlaskie po kilku latach mojego zaangażowania w Europie, to chciałem zacząć od tych miejsc, które z mojego punktu widzenia są kultowe w jakimś sensie” – powiedział w Sejnach Tusk.

Przewodniczący PO dodał, że właśnie szpital w Sejnach jest powodem do dumy i satysfakcji. „Macie najlepszy szpital, którym możecie pochwalić się w całej Polsce” – mówił Tusk. Były premier będąc w szpitalu miał maseczkę i płaszcz ochronny.

Szpital w Sejnach przeszedł w latach 2014-2016 gruntowny remont za 18 mln zł. Został także doposażony sprzętowo. Większość funduszy na ten cel pochodziła z UE.

Tusk spotkał się również w Sejnach z samorządowcami z powiatu sejneńskiego, z którymi rozmawiał o współpracy transgranicznej. „Kiedyś to była wielka nadzieja różnych regionów, bardzo wielu gmin w Polsce, na każdej właściwie polskiej granicy, a dzisiaj z różnych powodów ta otwartość, gotowość do wymiany i współpracy jakość utknęła w taki bagnie niemożności, trochę dlatego, że zagranicą nie najlepiej się dzieje, tutaj myślę o Białorusi na przykład, ale też dlatego, że rząd PiS-u cechuje się taką nieufnością i wobec samorządów i też wobec innych nacji. To powoduje, że brakuje takiej pozytywnej energii, która może odblokować i zintensyfikować tą współpracę zagraniczną” – powiedział Tusk.

Według przewodniczącego PO, współpraca transgraniczna mogłaby by przynieść duże efekty dla szpitala i dla służby zdrowia.

JB

html_html

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pomazaniec
pomazaniec 08.09.2021, 11:18
Pocieszcie się ile możecie ze szpitala jak wygra KO to wam zlikwiduje szpital, obiecało nie kto inny jak Grocki.

Pozostałe