35. tys. zł nagrody dla Marii Andrejczyk od marszałka województwa

  • 13.08.2021, 20:12 (aktualizacja 13.08.2021, 20:19)
35. tys. zł nagrody dla Marii Andrejczyk od marszałka województwa fot.: Piotr Babulewicz
W piątek Maria Andrejczyk, zdobywczyni srebrnego medalu w rzucie oszczepem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio była gościem marszałka Artura Kosickiego. Zawodniczka Hańczy Suwałki otrzymała od Zarządu Województwa Podlaskiego symboliczny czek na kwotę 35 tys. złotych.

Zawodniczka pochodząca z Kukli srebro wywalczyła, posyłając oszczep na odległość 64 m 61 cm. To po złotym medalu młociarza Wojciecha Nowickiego z Białegostoku drugi wspaniały sukces sportowców z naszego regionu.

"Dostarczyła nam pani wspaniałych emocji. Dziękujemy za te niesamowite chwile" – mówił Artur Kosicki, gratulując zawodniczce. "Jesteśmy bardzo dumni, że podlascy sportowcy - pani i Wojciech Nowicki, tak wspaniale spisaliście się podczas ostatnich igrzysk.

Dodał, że sukcesy sportowe są jedną z najlepszych promocji regionu, a zarówno Maria Andrejczyk jak i Wojciech Nowicki podkreślają zawsze swoje przywiązanie do Podlaskiego.

Nasza medalistka za odniesiony sukces otrzymała od zarządu województwa 35 tys. złotych. "Wsparcie, które my sportowcy otrzymujemy od województwa, jest wyjątkowe. Bardzo serdecznie za nie dziękuję" – mówiła wyraźnie wzruszona Maria Andrejczyk. "Zawsze z dumą mówię, o miejscu, w którym mieszkam i z którego pochodzę. Jestem bardzo przywiązana do naszego regionu i będę starała się jeszcze bardziej go promować.

źródło: Wrota Podlasia

html_html

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe