VI Kresowy Turniej Piłki Nożnej – Giby 2021 (zdjęcia)

  • 22.06.2021, 12:41 (aktualizacja 22.06.2021, 19:36)
 VI Kresowy Turniej Piłki Nożnej – Giby 2021 (zdjęcia)
20 czerwca 2021 odbył się VI Kresowy Turniej Piłki Nożnej – Giby 2021 pod Honorowym Patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariusza Piontkowskiego.

W turnieju udział wzięły drużyny: Gmina Puńsk, Gmina Bakałarzewo, Gmina Giby, Miasto Sejny, Ratownictwo Medyczne z Augustowa, Team Suwałk, Policja z Augustowa oraz Stowarzyszenia Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej z Sejn. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Ostatecznie, pierwsze miejsce i Puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki zdobyła drużyna Stowarzyszenia Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej z Sejn. Drugie miejsce i puchar Starosty Sejneńskiego Tomasza Plesiewicza zdobyła drużyna z Policji z Augustowa. Trzecie miejsce i puchar Wójta Gminy Giby Roberta Bagińskiego zdobyła drużyna Miasta Sejny. Tytuł najlepszego strzelca zdobył Andrzej Foroncewicz z drużyny Miasto Sejny. Tytuł najlepszego bramkarza zdobył Ariel Pachutko z drużyny Stowarzyszenia Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, natomiast tytuł najlepszego zawodnika zdobył Michał Kapla z drużyny Policji z Augustowa. Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Drużyny, które znalazły się poza podium także otrzymały pamiątkowe puchary.

Podczas turnieju organizatorzy oprócz bardzo potrzebnej w upały wody zapewnili smaczny posiłek, słodycze, kawę i herbatę.

Organizatorami tegorocznego turnieju tak jak w poprzednich latach (z zastrzeżeniem praw autorskich) było Stowarzyszenie Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej oraz Wójt Gminy Giby.

Turniej został sfinansowany przez Wójta Gminy Giby oraz ze środków własnych stowarzyszenia.

Ideą turnieju jest integracja środowisk, ale przede wszystkim składamy hołd zesłańcom Sybiru poprzez sport. W latach ubiegłych turniej był organizowany w lutym, z tego względu, iż właśnie w lutym miały miejsce największe masowe wywózki na Sybir. Ze względu na pandemię Covid-19 w tym roku w lutym turniej nie mógł się odbyć i został przełożony. Wybór miesiąca czerwca nie był przypadkowy ponieważ w czerwcu 1941 roku była ostatnia z wielkich wywózek. W tym roku przypada 80 rocznica.

Marcin Kuklewicz przedstawiciel stowarzyszenia powiedział:

,,Stowarzyszenie dziękuje wszystkim drużynom za piękną pełną pasji i ambicji grę. Dziękujemy Panu wiceministrowi Dariuszowi Piątkowskiemu za objęcie Patronatem turnieju i ufundowanie pucharu za I miejsce. Dziękujemy również Panu Maciejowi Plesiewiczowi Staroście Sejneńskiemu za ufundowanie pucharu za II miejsce, obecność oraz kibicowanie drużynom. Przede wszystkim dziękujemy Panu Robertowi Bagińskiemu Wójtowi Gminy Giby za ufundowanie pucharu za III miejsce, wsparcie finansowe turnieju oraz pomoc organizacyjną. Podziękowanie również kieruję do Pana Roberta Janczewskiego dyrektora GOK w Gibach za pomoc organizacyjną i logistyczną.”

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe