Stowarzyszenie ponownie pomogło kombatantom

  • 08.06.2021, 17:07
Stowarzyszenie ponownie pomogło kombatantom
Stowarzyszenie Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej z Sejn realizowało projekt „Kresy Wdzięczne Bohaterom III”. Projekt w całości finansowany przez Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Zadanie polegało na dostarczeniu pełnowartościowego posiłku (zupa, drugie danie, deser, owoce) przez okres 15 dni ( od 17.05.2021 do 31.05.2021r) dla kombatantów, a więc osób które przyczyniły się do tego, iż obecnie możemy żyć w wolnej Polsce. Poprzez zrealizowanie zadania zaspokojone zostały podstawowe potrzeby żywieniowe osób w starszym wieku, co w dobie wirusa Covid-19 miało ogromne znaczenie. Jednocześnie w teki właśnie sposób została wyrażona wdzięczność Kombatantom, Sybirakom, Łagiernikom, Żołnierzom Armii Krajowej za ich poświęcenie i oddanie dla Polski.

Przedstawiciel stowarzyszenia Marcin Kuklewicz powiedział:,,Pomocą objęto 15 kombatantów z naszego regionu. Są to ludzie bardzo zasłużeni dla Polski. Realizując taki projekt możemy wyrazić wdzięczność naszym kombatantom. Dzięki nim przecież żyjemy w wolnej Polsce. Wsparcie dla kombatantów i zainteresowanie ich losem przyczyniło się do ich zadowolenia. Poprzez pomoc okazany został szacunek dla osób starszych, bohaterów, żołnierzy AK. Przywrócona została wiara w ludzi, że nikt nie zostaje obojętny w dzisiejszych, jakże trudnych czasach, oraz szacunek dla takich osób".

Po zakończeniu działania stowarzyszenie dalej opiekuje się kombatantami i jest zainteresowane ich losem oraz potrzebami.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe