W Sejnach powstanie Powiatowe Centrum Sportu za 10 mln zł (zdjęcia)

  • 24.05.2021, 16:27 (aktualizacja 24.05.2021, 18:01)
W Sejnach powstanie Powiatowe Centrum Sportu za 10 mln zł (zdjęcia)
10 mln zł będzie kosztowało Powiatowe Centrum Sportu w Sejnach, którego budowa ruszy w czerwcu tego roku. Hala sportowa ma być gotowa jesienią 2023 roku.

W poniedziałek przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Sejnach odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej i wkopania dębu. W tym miejscu w czerwcu rozpocznie się budowa hali sportowej o nazwie Powiatowe Centrum Sportu.

„Obiekt będzie pełnił rolę centrum sportu w naszym powiecie. Chcemy, żeby było to miejsce, gdzie rozwijać swoje talenty mogły rozwijać wszystkie sekcje, które funkcjonują na terenie powiatu. Pomyśleliśmy też o najmłodszych, o seniorach i o osobach niepełnosprawnych” – powiedział starosta sejneński Maciej Plesiewicz.

W centrum będzie boisko do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Zaplanowano także budowę siłowni, sauny sali do zajęć fitness, gimnastyki korekcyjnej oraz sportów walki.

„Już od 2015 roku władze powiatu i burmistrz zabiegali o budowę hali sportowej, która jest bardzo potrzebna w takim mieście jak Sejny. W takim małym miasteczku, tak jak w innych miastach także powinien rozwijać się sport, młodzież powinna mieć możliwości i bazę sportową” – powiedział poseł Parlamentu Europejskiego Krzysztof Jurgiel.

Starostwo otrzymało na budowę hali 8 mln zł dofinansowania rządowego. 4,5 mln zł pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś 3,5 mln zł samorząd otrzymał w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

JB

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe